top of page
  • zocentum

Завершено обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник»

Запорізьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді завершено проведення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства та біології «Юний дослідник».

Під час конкурсу учні мали змогу опанувати нові напрямки дослідницької роботи в галузі рослинництва, тваринництва, екологічного стану навколишнього середовища.

Активними учасниками стали вихованці закладів загальної середньої та позашкільної освіти Запорізької міської ради; Бердянського, Василівського, Запорізького та Пологівського районів.

У номінації «Рослини навколо нас» Кошулинський Денис, учень Запорізької гімназії № 71 Запорізької міської ради досліджував процес проростання паростків гороху та виявив найбільш сприятливі умови для проростання.
Гринь Валерія, учениця Запорізької гімназії № 71 Запорізької міської ради досліджувала процеси проростання насіння помідорів; дізналась, що помідори це теплолюбні рослини, які не можуть переносити сильний холод.
Присяжнюк Ростислав, учень Запорізької гімназії № 97 Запорізької міської ради досліджував вплив температури та вологості на швидкість проростання пекінської капусти.
Стрєлкова Дар’я, учениця Запорізької гімназії № 101 Запорізької міської ради проводила експеримент з вирощування цибулевих квітів у кімнатних умовах і навіть отримати квітнення.Білан Софія, учениця КЗ «Олексіївський опорний ліцей» Смирновської сільської ради Пологівського району провела цікаве дослідження з гідропоніки як методу вирощування рослин; порівняла швидкість росту рослин, вирощених даним методом (рослини отримували воду збагачену поживними речовинами) з тими, які отримували воду з бідним вмістом поживних речовин та вирощених на ґрунті.


У Номінації «Тваринний світ» Малієнко Поліна, учениця Андріївського різнопрофільного ЗЗСО Андріївської селищної ради Бердянського району досліджувала можливість утримання та використання безхребетних тварин на прикладі молюсків роду Ахатина (Achatina) в куточку живої природи.


Панченко Евеліна, учениця КЗ «Юр’ївська БЗОШ І – ІІІ ст.» Софіївської сільської ради Бердянського району вивчала умови утримання велетенських равликів Ахатин, шукала альтернативу традиційним домашнім тваринам, вивчала особливості їх життєдіяльності на прикладі Ахатини Фуліка (Achatinafulica).
У номінації «Я і природа» Волохов Артем, вихованець гуртка «Вартові Вітчизни» Енергодарського ЦТКС Енергодарської міської ради провів цікаві досліди з визначення напрямку та швидкості вітру; вивчав вплив та використання вітру в мореплавстві, способи виміру напрямку, швидкості та сили вітру.
Нешта Святослав, учень ОЗО «Матвіївський ЗНВК «Всесвіт» Матвіївської сільської ради Запорізького району визначав екологічно безпечні види утилізації органічних відходів (від овочів та фруктів, трави та осіннього листя) на території своєї присадибної ділянки; застосовував метод компостування; зробив висновок, що з органічних відходів можливо отримати чудовий ґрунт для квітів чи городини.192 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page