top of page
  • zocentum

Завершено обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір»

Підбито підсумки обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу «Український сувенір». Захід проводився з метою популяризації та залучення молоді до процесу дослідження та створення українського народного мистецтва, стимулювання творчого потенціалу при створенні проєктів за допомогою різнних матеріалів і технік, заохочення співпраці і обміну досвідом між осередками дитячої творчості, культури, освітніми установами.

В обласному етапі взяла участь учнівська молодь з 58 закладів освіти Запорізької міської ради, Бердянського, Василівського, Запорізького, Пологівського районів Запорізької області, закладів загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) та позашкільних закладів. Загалом було надіслано понад 190 робіт, що свідчить про високий рівень інтересу до традиційного українського народного мистецтва серед учнівської молоді області. За віковою категорією учасників виставки-конкурсу був такий розподіл: 54,5% це діти 6-11 років (I вікова категорія); 43,7% це підлітки 12-16 років (II вікова категорія); 1,8% - це учасники від 17 років (III вікова категорія).

Більшість робіт були створені за допомогою традиційних матеріалів та технік: ляльки-мотанки, обереги з картону, насіння, ягід, сухоцвітів, соломи, тканини; вишиті картини нитками та бісером; петриківський розпис; сувеніри та декор з кераміки, глини, порцеляни, дерева, солоного тіста; мʼякі іграшки для дітей; вʼязані гачком та спицями серветки; прикраси з бісеру (гердани) і ниток; випалювання по дереву, випилювання з фанери. Деякі учасники використовували нові матеріали і техніки для створення традиційних мистецьких творів: модульне орігамі; витинанки на картоні; малювання акриловими фарбами по тканині; декорування свічок; вироби в техниці квілінг; іграшки з фетру, джутова філігрань, макраме, декупаж, інтерʼєрні прикраси з фоамірану, ізолону, пінополістиролу; валяння з вовни; створення «ловців снів» та традиційних прикрас для колисок; поробки з повітряного пластиліну. Найпопулярнішими роботами були ляльки-мотанки, підкови та обереги для захисників ЗСУ.

Під час участі у виставці-конкурсі молодь приділяла велику увагу написанню цікавого опису для свого мистецького проєкту, багато поробок були створені разом зі своїми вчителями, наставниками, батьками, опікунами, переважна більшість робіт індивідуальні. Ця ініціатива не лише виявила творчий потенціал дітей, але й сприяла популяризації українського традиційного мистецтва.

Ми дякуємо учнівській молоді та освітянській спільноті за інтерес до конкурсу і за активну участь!

Більше фотографій за посиланням.
188 переглядів0 коментарів

コメント


bottom of page