top of page
  • zocentum

ОРНАМЕНТ МОЄЇ ДУШІ

Щорічно у травні українці відзначають яскраве та самобутнє свято День  вишиванки, присвячене нашому національному одягу. Вишиванка має багату історію, з нею пов'язано чимало українських традицій. Вишиванка ‒ оберіг українського народу, символ здоров'я, краси та щасливої долі, одяг вільних людей, символ української сили та сучасна зброя.

Для вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти комунальним закладом «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради проведено обласний етап Всеукраїнського родинного конкурсу фотопрезентацій «Вишиванка ‒ оберіг моєї родини». Учнівська молодь надіслала 287 фотопрезентацій, в яких представили світлини своєї родини у вишиванках та опис символіки. Учасники конкурсу зробили цікаві фотоколажі зі старовинними світлинами родичів у вишиванках; презентували сорочки, розшиті мамою. В багатьох родинах зберігають і передають наступним поколінням вишиванку-реліквію  як спадщину предків у кожному стежку, символу родоводу, зв'язку між поколіннями; займаються  популяризацією народних традицій. Привернули увагу зворушливі світлини родин, в яких батько захищає Батьківщину.

До свята вишиванки для вихованців ЗОЦЕНТУМ з 13 до 16 травня в гуртках проведено інформаційні години «Сорочка біла, вишита шовком»; також гуртківці дізнались про «15 цікавих фактів про вишиванку»; ознайомились з історією та культурним значенням орнаментів та кольорів вишивки.

26 переглядів0 коментарів

Останні пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page