top of page
  • zocentum

ПОДОРОЖ «ЗАГАДКОВІ КОМАХИ»

Учні молодшого шкільного віку виявляють інтерес до найменших тварин – комах. У деяких вихованців комахи викликають огиду і боязкість. У дітей спочатку немає передсуд проти комах, негативне відношення до них прививається дорослими. Закладені змалечку симпатії і антипатії впливають на все життя, тому чим раніше буде розпочато екологічне виховання, тим більше шансів на успіх. Педагоги повинні підтримувати інтерес дітей до комах, вчити дітей не боятися, і в той же час бути обережними з небезпечними комахами.

З 3 по 10 липня 2024 року в комунальному закладі «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради педагогом Ткаченко Тетяною проведено тиждень ентомології. Заняття проводились в змішаному форматі. Під час екскурсії в природу діти знайомились з комашиним царством, розглядали особливості будови комах за допомогою лупи, спостерігали за життєдіяльністю комах в природі. Ігри «За що я люблю (не люблю) комашку», ігри-перетворення «Скарги маленької комашки», «Я найкраща комаха в світі» допомогли юним натуралістам не бачити у комахах ворогів, змінити своє ставлення до цих тварин. 

Під час занять діти розширили знання про комах, їх різноманітність; розвивали вміння порівнювати, узагальнювати, логічно мислити, фантазувати. Вихованці були залучені до різноманітної діяльності: конкурсу загадок «Портрети комах» та анаграм, складання казок «В країні Дрімучих трав», презентації власних проєктів «Цікаві комахи»: «Як колір допомагає вижити комасі», «Харчування сонечка», «Ненажерливі попелиці та їх вороги», «Чим співає коник», «Життя мурашника».

Також ознайомились з комахами небезпечними для людини, знаходили шляхи попередження ушкоджень і захворювань. 

В результаті проведеної пошуково-дослідницької роботи юннати зробили висновки, що комахи – це шестиногі тварини, що не такі вже вони і страшні, а навіть милі; що павук – це не комаха, а близький їх родич. Щоб шкода для здоров’я була як найменша при контакті з небезпечними комахами, треба знати і дотримуватись правил безпеки. Що серед комах нема «поганих», «злих», «гидких». У природі потрібні всі, і навіть гусінь, комарі чи попелиця, адже вони є найкращим кормом для птахів. 

Сподіваємось, що заходи тижня ентомології сприяли розвитку пізнавальних інтересів вихованців та їх творчих здібностей; бережливому ставленню до природи, пробудили в душах дітей прагнення розвивати спостережливість та бажання допомагати братам нашим меншим.

Завдання для опрацювання


завдання Загадкові комахи
.docx
Завантажити DOCX • 373KB
8 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page