top of page
  • zocentum

Популяризація STEM освіти у Запоріжжі

Надихаючись досвідом колег з авторської педагогічної майстерні «STEM – світ інноваційних можливостей: досвід закладів позашкільної освіти», організованого Національним еколого-натуралістичним центром, методистка КЗ «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ЗОР Анастасія Торянік разом з ГО «Молодь онлайн» реалізовує проєкт «Міні-гранти для освіти у Запоріжжі» з січня 2024 року. Проєкт покликаний підтримати освітні індивідуальні і колективні ініціативи позашкільних закладів освіти і шкіл, спрямованих на популяризацію STEM-освіти у навчальних закладах і залучення учнівської молоді до освітньо-наукової діяльності.

Уявіть собі світ, де кожна дитина, незалежно від своїх можливостей, може досліджувати таємниці природи, творити інновації та будувати майбутнє. Завдяки інклюзивному підходу, учні з різними потребами можуть досліджувати світ STEM у Запорізькій гімназії № 89 Запорізької міської ради. STEM-освіта в інклюзивному середовищі – це сприятливе середовище для розвитку креативності та критичного мислення. Завдяки реалізованій ініціативі тепер у учнів є можливість досліджувати клітини при вивченні біології навіть дистанційно.

 

 

Більше можна дізнатися за посиланням: https://youtu.be/Lv_japwIjOM?feature=shared&t=272 та https://yakistosviti.com.ua/uk/22-liutogo-24 

 

Незважаючи на тимчасову окупацію росією Мелітополя, релокована Мелітопольська загальноосвітня школа № 4 Мелітопольської міської ради Запорізької області не здається і продовжує давати учням знання та навички, які їм знадобляться в майбутньому. Завдяки реалізованій ініціативі, на базі Освітнього хабу Відкритого центру допомоги «Саме тут. Запоріжжя», юна учнівська молодь опановує основи робототехніки та програмування на micro:Maqueen Plus V2, вчиться створювати власні моделі роботів з конструкторів та бере участь у змаганнях роботів.

 

 

STEM-освіта має бути доступною для всіх дітей, без винятку. Саме тому так важливо впроваджувати інклюзивні підходи в освітній процес. Інклюзивно-ресурсний центр по Олександрівському району м. Запоріжжя робить значний крок у цьому напрямку, реалізовуючи ініціативу з впровадження технології сенсорної інтеграції. Ця технологія допомагає дітям з особливими освітніми потребами швидше адаптуватися до повсякденного життя.

Ще однією реалізованою ініціативою стало створення сучасного медіа-простору для Школи журналістики «Kids united» закладом позашкільної освіти «Комунарський районний центр молоді та школярів» Запорізької міської ради. «Kids united» – це більше, ніж просто медіа-простір. Це майданчик, де юні журналісти реалізують свої творчі здібності, створюють цікаві та оригінальні відео, популяризують українську культуру. Устаткований медіа-простір тепер дає можливість створювати більш якісні відео.

 

Зі школою журналістики «Kids united» ви можете ознайомитися за посиланням https://www.youtube.com/@idsunitedtv5766/videos

 


  Підтримка STEM-освіти – це інвестиція в майбутнє України. Вона не лише сприяє розвитку сучасного суспільства, але й стає ключовим фактором у пост-воєнному відновленні країни. STEM-освіта – це не просто набір дисциплін. Це ключ до інноваційного розвитку, вона дає молоді знання та навички, необхідні для впровадження нових технологій, розвитку нових наукових галузей, забезпечення сталого технологічного прогресу, підтримки конкурентоспроможності України.

  STEM-освіта готує нове покоління інноваторів та лідерів. І неймовірно важливо залучати зокрема дівчат до STEM-освіти. Це не лише забезпечить їм доступ до перспективних кар'єрних шляхів, але й стане потужним кроком на шляху до подолання гендерної нерівності.

 Реалізація проєкту «Міні-гранти для освіти у Запоріжжі» стала можливою за стипендійної підтримки від Київської школи економіки в рамках програми Talents for Ukraine.

 

50 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page