top of page
  • zocentum

Проєктно-орієнтоване навчання як інструмент STEM-навчання

Методистка Анастасія Торянік виступала на педагогічній раді з доповіддю “Проєктно-орієнтоване навчання як інструмент STEM-навчання”. У своїй доповіді підкреслила про необхідність запровадження практики створення проєктів в навчальних закладах, для того щоб учні отримували знання та навички для пошуку відповідей на справжні, цікаві та складні запитання, проблема чи виклики.

Для впровадження проєктного навчання у школі, можна враховувати такі елементи:

●     Сформувати складне запитання чи проблематику, яка буде цікава усім учням в класі. Варто орієнтуватися на Цілі сталого розвитку від ООН, і надихати учнів думати глобально, а діяти локально. Наприклад: як наші міста можуть ставати комфортними для проживання? В цьому питанні поєднуються знання історії, географії, біології, урбаністики, енергетики, економіки для того, щоб доторкнутися до вирішення глобальних проблем малими кроками.

●     Досліджуйте, що було вже зроблено. Варто звернути увагу, які інновації вже впроваджувалися в різних країнах при вирішенні цієї проблематики. Розвиток інноваційного мислення важлива складова STEM-навчання, бо дозволяє дивитися на проєкти з точки зору користі для громади та країни. А для розвитку інноваційного мислення вчителі можуть впроваджувати у своїх навчальних закладах, наприклад, проєкти зі шкільного соціального підприємництва.

●     Закликайте до автентичності. Задавайте питання чи справді те рішення, яке ми запропонували, може втілитися у житті, чи має рішення вимірювані результати. У такому випадку у учнів формується здатність адекватно оцінювати свої сили і критично мислити. Для цього можна провести методологію SMART, яка дає відповіді на питання чи є ця ціль конкретною, досяжною і актуальною.

●     Давайте змогу висловити свою думку та ідеї. Для комфортної роботи у командах при роботі над проєктами слід врахувати природні здібності дітей - хтось включається у роботу одразу, хтось на початку спостерігає. Ви можете перевірити, до якої ролі відноситься та чи інша дитина за допомогою інструменту “9 командних ролей за Белбіном”. Кожна дитина - унікальна, але кожна дитина здатна до того, щоб її здібності оцінювалися справедливо.

●     Рефлексуйте про пророблений шлях і не бійтеся критики. Проєктно-орієнтоване навчання це шлях, в якому може помилятися кожен і визнавати помилки важливо як учням, так і вчителям. Важливо вчитися надавати конструктивну критику і вчитися її сприймати. Для того, щоб рефлексувати про пророблений шлях, слід розробити карту ризиків, в якій можна продумати шляхи вирішення тих чи інших проблем, які виникають під час реалізації проєкту.

●     Презентуйте свої проєкти для своєї аудиторії і за її межами. Складовою будь-якого проєкту є презентація наробок. Зробіть електронну презентацію, постер, макет, відео тощо. Важливо не тільки робити гідні проєкти, але й гідно про них розповідати! Потренуйтеся за допомогою інструменту “Презентація для ліфта”, під час якої за хвилину розкажіть про свій проєкт.9 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page