top of page
  • zocentum

Участь методиста ЗОЦЕНТУМ в міжнародній конференції «Молодіжна робота як інструмент реабілітації молоді, постраждалої від війни та збройних конфліктів»

11-14 червня методистка Запорізького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді Анастасія Торянік взяла участь у міжнародній конференції «Молодіжна робота як інструмент реабілітації молоді, постраждалої від війни та збройних конфліктів», яка пройшла в м.Суми.

Конференція організована Centro Studi Sereno Regis (Італія) та ГО “Центр євроініціатив” в межах довгострокового проєкту «Молодіжна робота як інструмент реабілітації молоді, яка постраждала від війни та збройних конфліктів» за підтримки Національної агенції Італії програми Еразмус +. У проєкті беруть участь 9 партнерських організацій, які працюють з молодими людьми, які постраждали від війни та збройних конфліктів, з Вірменії, Азербайджану, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії, Косово та України. Проєкт реалізовується з 1 жовтня 2022 року до липня 2024 року.

 

До участі в роботі долучилися представники та представниці з усієї України. Програма конференції базувалася на принципах та методах неформальної освіти та включала виступи запрошених національних та міжнародних спікерів та спікерок, обговорення та обмін досвідом молодіжної роботи, практичні тематичні воркшопи з використанням підходів навчання через досвід та навчання одне від одного. Кожен день конференції починався з тематичного виступу міжнародної групи експертів та експерток на тему дня: роль молодіжної роботи під час війни та збройних конфліктів, молодіжна робота інформована про травму, забезпечення психологічного добробуту та психічного здоров’я через молодіжну роботу, концепт інклюзивної молодіжної роботи і створення безпечного простору, міжкультурна чутливість у роботі з молоддю, яка постраждала від війни та збройних конфліктів. Детальніше ознайомитися з навчальним курсом молодіжної роботи, інформованої про травму можна за посиланням: https://rm.coe.int/-/1680a458ad

Одним із методів, представлених на конференції, стала Жива бібліотека, яка зародилася в Данії у 2000 році. Метою живої бібліотеки є подолання людських упереджень, сприяючи спілкуванню з тими, кого вони зазвичай не можуть поговорити один з одним. Це модель, в якій «книжками в бібліотеці» є люди з різних соціальних та етнічних середовищ, а «читачами» книжок є учні середніх шкіл або студенти вищих навчальних закладів. Детальніше дізнатися про методику можна за посиланням: https://rm.coe.int/-/1680a458ad


Це був неймовірно корисний захід, який дозволив розширити розуміння роботи з молоддю, яка пережила травму та допоміг опанувати ефективні стратегії для запобігання насильству.  Завдяки цьому заходу ми отримали цінні інструменти та знання, що дозволяють більш комплексно та чутливо підходити до підтримки молодих людей у важкі часи, допомагаючи їм адаптуватися та відновити відчуття безпеки і довіри попри війну.
14 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page