top of page
  • zocentum

ЦІКАВЕ ДОЗВІЛЛЯ

19 червня  2024 року педагогами  комунального закладу «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді «Запорізької обласної ради проведено екскурсію для внутрішньо переміщених осіб з м. Енергодар – учнів та педагогів  Освітнього простору «Дій» управління освіти Енергодарської міської ради. Відвідувачі ознайомились з різноманіттям мешканців куточку живої природи, різними групами тварин (гризунами, птахами, земноводними, рептиліями, акваріумними рибками), умовами їх утримання; деякі вперше побачили шиншил, чілійських  білок – Дегу.

Діти були вражені спокійним характером висловухих кролів, які дозволили себе почухати за вушком; плодовитістю декоративних щурів (в клітці самка з 11 дитинчатами), акробатичними трюками ховрахів у клітках; щпорковою жабою гладенькою, схожою на гумову іграшку в тераріумі; різноголоссям  хвилястих папужок, нерозлучників-рожевощоких, корелл, ожерелового папуги, амадін тощо.

Діти дізнались багато цікавого про тварин, порівнювали морських свинок, щурів і ховрахів за розміром, кольором, розвитком новонароджених тощо. Наостанок дітям нагадали про бережне і відповідальне ставлення до тварин – «ми у відповіді за тих, кого приручили!».

В «Куточку Хліба та бережливого ставлення до нього» діти дізнались про  зустріч людини з «першим хлібом», історію виробництва хліба від стародавніх часів до сьогодення; як з’явилися перші жорна та мука. В експозиції куточка Хліба учні мали змогу побачити старовинні предмети побуту: знаряддя праці хліборобів різних часів від примітивних до сучасних – серп, кам’яні зернотерки, моделі сільськогосподарської техніки (трактор, сіялки, борона); знаряддя праці пекаря – рогач, хлібна лопата, копистка; керамічний посуд – горщики, миски, глечики, амфори, макітри, в яких зберігали борошно, зерно.

В виставковій залі екскурсанти ознайомились з роботами учасників обласних етапів Всеукраїнських конкурсів: «Душа села», «Український сувенір», «Моя улюблена тваринка», «Квітка буття».

В екологічному кабінеті здобувачі освіти згадали представників рослинного та тваринного світу Запорізької області, та Національного заповідника «Хортиця» – перлини України.

Екскурсія допомогла дітям з окупованого Енергодару  поринути в цікавий світ природи та покращити свій психологічний стан.














17 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page