top of page
  • zocentum

ІНФОРМАЦІЯ  ПРО  ПЕДАГОГІЧНУ  РАДУ  ЦЕНТРУ

Оновлено: 3 квіт.

В Запорізькому обласному центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді проведено засідання педагогічної ради, де розглядалося питання «Впровадження інноваційних форм і методів в практику роботи молодих керівників гуртків КЗ «ЗОЦЕНТУМ» ЗОР (А. Торянік, М. Іваненко, А. Кравцова, А. Червакової).

На педагогічній раді заслухали Т.Ткаченко, яка відмітила, що методична служба Центру забезпечує навчально-методичний супровід діяльності молодих педагогів, які з самого початку трудової діяльності  намагаються працювати в інноваційному режимі.

Було відмічено, що молоді педагоги Центру залучаються до самоосвітньої діяльності, постійно підвищують кваліфікацію на онлайн платформах «РУХ освіта», «ІППО», «ATOMS HAB» та інших з питань: медіаграмотності та удосконалення інформаційно-цифрової компетентності педагогічних працівників; методики застосування штучного інтелекту в освітньому процесі; STEM-освіти; психологічної підтримки дітей та дорослих в умовах війни: робота зі стресом; запобігання булінгу; розвитку методичної компетентності педагогів; застосування дидактичних казок та рухливих ігор, як провідного виду діяльності для всебічного, гармонійного, здорового розвитку вихованців та інші.

У березні 2024 року Максим Іваненко став учасником проєкту від Академії української преси, отримав сертифікат Медіатренера Країни; Артем Кравцов отримав сертифікат, що 07 грудня 2023 р пройшов успішне стажування на базі Національногої академії наук України та Національного еколого-натуралістичного центру (НЕНЦ).

Всі ці отримані знання молоді педагоги Центру вміло застосовують для керівництва творчою, науково-дослідницькою, пошуковою роботою вихованців.

Кроком до розвитку інноваційного потенціалу молодих педагогів – є залучення до участі у конкурсах педмайстерності різного рівня, що сприяє реалізації активності керівника гуртка, підвищує його психолого-педагогічну, методичну, інформаційно-комунікативну компетентність, дає можливість випробувати і подолати себе.

У грудні 2023 року молоді педагоги взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу програм, навчально-методичних матеріалів та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти. Методичні рекомендації - «Використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховному процесі гуртків еколого-натуралістичного спрямування: можливості, переваги та ризики для керівників гуртків позашкільної освіти» (Іваненко Максима) та «Національно-патріотичне виховання через тематику народознавства в гуртку «Флористика» (Червакової Анастасії)  – на обласному етапі визнані кращими.

З метою розвитку творчих здібностей вихованців через впровадження нестандартних, інтегрованих занять; презентації педагогами інтерактивних форм, методів, методик організації освітньої діяльності молоді педагоги Центру залучаються до участі у щорічному конкурсі на кращу розробку розширеного плану конспекту нетрадиційного заняття гуртка, неодноразово ставали переможцями. 

Молоді педагоги на заняттях гуртків застосовують різноманітні інтерактивні методи, прийоми, вправи, різноманітні ігри, технологію проблемного навчання, вирішують екологічні задачі-проблеми; залучають вихованців до самостійної, творчої, пошукової, експериментальної, науково-дослідницької роботи, участі у різноманітних конкурсах, в тому числі конкурсі МАН.

Підготовка та оприлюднення власної фахової інформації  –  результат професійної досконалості молодих педагогів. Педагоги презентують досвід своєї інноваційної діяльності на засіданнях методичного об’єднання керівників гуртків, засіданнях творчої лабораторії педагогів «Естафета творчості», фахових семінарах, на сторінці сайту Центру:

- Червакова Анастасія 17.05.2023р.  на обласному семінарі «Навчання через гру в освітньому просторі позашкільного закладу: досвід, виклики, ідеї та рішення» поділилася досвідом  «Використання ігрових форм на занятті гуртка «Юні флористи»;

- під час методичного фестивалю 22 листопада 2023р. «Розвиток та саморозвиток учасників педагогічного процесу як умова забезпечення якості  еколого-натуралістичної освіти» (презентація творчих здобутків, обмін ідеями, досвідом, технологіями) Торянік Анастасія ознайомила учасників семінару з науково-популярною акцією «Дні науки» в Запоріжжі; Іваненко Максим поділився досвідом впровадження інноваційних методик та форм роботи в гуртковій роботі (на прикладі віртуального ресурсу Labster);

- молоді педагоги Центру стали активними учасниками 28-29.02.24 обласного психолого-педагогічного тренінгу «Змістовне наповнення психологічної просвіти учасників освітнього процесу відповідно до умов воєнного та повоєнного часу»;

- 02 квітня Іваненко Максим запрошує педагогів доєднатися до Сьомої міжнародної онлайн-конференції для освітян «Сучасна освіта: складаємо пазли», де він буде спікером і поділиться корисними цікавинками;

- на сторінці сайту Центру Анастасія Торянік розміщує цікаві статті про участь молоді у плануванні повоєнного відновлення України та розбудови освітнього середовища; про програму стажування дівчат в STEAM; про популяризацію STEM освіти у Запоріжжі; рубрику дайджестів для освітян і здобувачів освіти з можливостями навчання, конференцій, поїздок, грантів та стипендій).

На педагогічній раді також заслухали Анастасію Торянік, керівника гуртка «Вплив воєнних дій на довкілля» про «Проєктно-орієнтоване навчання та впровадження методів STEM освіти в практику роботи гуртків еколого-натуралістичного напрямку»; Максима Іваненко, керівник гуртка «Юні друзі природи» про «Впровадження ідей медіаграмотності в практику роботи гуртків природничого напрямку»; Анастасію Червакову, керівник гуртка «Юні флористи» про «Захоплююче і надзвичайне або заняття на новий  лад» (інтегровані заняття через наскрізні теми).28 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page